Öğretmenlerimiz

Derya Günay
Derya Günay
Okul Öncesi Öğretmeni

Hayatı :

Merhaba ben Derya Günay : )  1992 yılında Sakarya'da doğdum. Üç kız kardeşin en küçüğüyüm. Hayatta her zaman plan programlı hareket eden birisi oldum. En büyük  hayallerimden birinin ülke ülke gezmek olduğunu söyleyebilirim. Bu hayalimi şu an için 14 ülke ile gerçekleştirmeye çalıştım . Gördüğünüz her yeni yerin, okuduğunuz her yeni  kitabın , dinlediğiniz her yeni müziğin, her yeni deneyimin insana bir şeyler kattığına inanıyorum. Bunlardan en önemlisinin mezun olduktan sonra gönüllülük programı ile gittiğim Letonya olduğunu söyleyebilirim. İnsanın kabuklarını kırdığı bir evre vardır ve benim için her şeyin dönüm noktası olan orada edindiğim tecrübelerdi. Danışmanımla edindiğimiz bir felsefem var: "İyi tecrübe iyidir ama kötü tecrübe en iyisidir." Oradan döndüğümde benim bu hayatta yapamayacağım bir şey olamaz düşüncesiyle döndüm. Hayatta hiçbir şey kolay olmuyor önemli olan isteği ,azmi bırakmamak. Bu sebeple  isteklerim doğrultusunda bana zarar vermeyecek şekilde hırslı biri olduğumu da söyleyebilirim. Onun dışında , müzik dinlemekten keyif alan , hayal kurmayı ve gerçekleştirmeyi seven , eğlenceli , mesleğine aşık , her ortamın tadını çıkartmaya çalışan  bir öğretmenim.

Eğitim  ve Deneyimleri :

Üniversite yıllarıma kadar eğitim hayatımı Sakarya'da tamamladım. Ahmet Akkoç İlkokulu ile başladığım eğitim hayatıma, Tes-İş Adapazarı Anadolu Lisesi ile devam ettim. Üniversite için Ankara'ya yolculuğum başladı ve 2010 yılında başladığım Gazi Üniversitesi Eğitim Fakültesi "Okul Öncesi Öğretmenliği" bölümünden 2014 yılında mezun oldum. Bu zamana kadar üniversite eğitimim dahil birçok okulda deneyim elde etme şansım oldu. Üniversite okurken yaptığımız uygulamalar sayesinde sınıf ortamı ile erkenden tanıştım. Sonrasında uygulamalara staj ile devam ettim.

  • Balarısı Kids Kreş / Okul Öncesi Öğretmeni / Ankara
  • Nebahat Keskin İlköğretim Okulu Anasınıfı / Stajyer Öğretmen / Ankara
  • Batıkent Kız Teknik ve Meslek Yüksek Okulu / Stajyer Öğretmen / Ankara
  • Gazi Üniversitesi Hastahanesi Okulu / Yardımcı Öğretmen / Ankara

Öğretmenlik Kariyeri

Üniversiteden mezun olduktan sonra çeşitli özel ve devlet kurumlarında boşluk vermeden görev yaptım.

  • 2014-2015 Liepaja Pecskola / Helper of Teacher as Voluntary -Gönüllü Olarak Yardımcı Öğretmen / Latvia -Letonya
  • 2015 - 2016 Neşe Erberk Anaokulu - Hazırlık Grubu Sınıf Öğretmeni / Sakarya
  • 2016-2017-2018 Eser İlkokulu Anaokulu - Okul Öncesi Öğretmeni / Sakarya
  • 2018 /2019 Atatürk İlköğretim Okulu - Okul Öncesi Öğretmenliği / Sakarya
  • 2019 -2020 Korucuk Sosyal Dayanışma Merkezi ( SODAM) Anasınıfı - Okul Öncesi Öğretmeni / Sakarya
  • 2020 -2021 Yazlık İlkokulu - Sınıf Öğretmeni / Sakarya + Eser Okulu - Okul Öncesi Öğretmeni

Aslında bu bölüme olan merakım çok eskilere dayanıyor. İlkokula giderken tenefüslerde okulun anasınıfının camına çıkıp içerisini izlemek ile... Ortaokula geçtiğimde her boş dersimde sınıf öğretmenimizin yanına gidip derslere girip çocuklarla zaman geçirerek ; her serbest oyunda öğretmencilik oynayarak bu bölümü seçeceğime küçüklükten karar vermişim aslında. Yaşım ilerlediğinde bu fikrimden vazgeçmemiştim ve bu bölüme olan isteğim benimle beraber tercih zamanıma kadar geldi. Okul Öncesi Öğretmenliği dışında hiç bir bölümü düşünmediğim kararlı bir tercih dönemi geçirdim. Her günümde iyi ki dediğim güzel mesleğime bu şekilde başladım. Üniversitede gittiğim ilk uygulama dersinden bu zamana kadar  gerçekleştirdiğim her deneyimimde kendime bir şeyler katmaya ve kendimi geliştirmeye çaba sarf ediyorum. Kişiliğin temellerinin atıldığı ve her açıdan önem arz eden okul öncesi eğitim bilincini ve vicdanımı kaybetmeden öğretmenlik mesleğimi icra ediyor ve edeceğim. Okulumuzda bireysel farklılıkları ortadan kaldırmaya çalışmak yerine bunları kabul ederek, her çocuğun mevcut potansiyelini açığa çıkartıp bunun üzerine katarak devam edeceğimiz ; tüm gelişim alanlarını destekleyeceğimiz ; onlara yaparak yaşayarak birincil kaynaktan somut deneyim elde etme şansı sunacağımız bir eğitim anlayışı benimsemekteyiz. Bu hedef doğrultusunda oyun temelli eğitim anlayışı ile çocuklarımıza yeni, farklı deneyimler sunacağız.

Ön Kayıt için Başvuru yapabilirsiniz ÖN KAYIT